Loading

Republic of Polish CollectorsRepublic of Polish CollectorsCommunity & Help

Republic of Polish Collectors
AlicjaAlicja12 years ago
Welcome
to the club of Polish collectors and figure maniacs! We're still evolving, much has already been done but there's also a lot of work ahead of us. That's why we ask You for further ideas for club's improvement, support, and aid - even by taking part in discussions on the forums. After all, there's no point in clubs without its members' participation :)
We warmly invite new citizens to our small Republic - feel free to join as long as you feel connected in any way with Poland and figurines!


Witamy
w klubie polskich kolekcjonerów i figurkowych maniaków. Wciąż dopracowujemy nasz klub, wiele udało się już zrobić, ale przed nami nadal dużo pracy. Dlatego prosimy Was o dalsze pomysły rozwoju, wsparcie i pomoc, choćby przez udzielanie się na forach, forumowisku - w końcu bez udziału klubowiczów klub nie ma racji bytu :)
Serdecznie zapraszamy w szeregi naszej Republiki również nowych obywateli - o ile tylko czujecie się w jakiś sposób związani z Polską i figurkami!


ZLOT
co roku spotykamy się w okresie wakacyjnym w Warszawie.
zlot 2018thread/15528
poprzednie edycje zlotów → clubs.v4.php?cu...
Updated 4 years ago383 users8,044 comments

Forums31

[zlot lato 2018 - Warszawa] jakie terminy pasują osobom zainteresowanym?

11%4-5 sierpnia
67%11-12 sierpnia
11%18-19 sierpnia
11%25-26 sierpnia
9 votesVotes are public

Related Articles9

Comments8,044 comments

EDIT: Sytuacja wyjaśniona, dzięki za pomoc <3
3 months ago
Nefere7 months ago#112649474I've never heard about the store. I did a bit of research in the web though.
They're a legit registered company set in rural area since 2015. They have a Facebook page m.facebook.com/... with good reviews and ads of recently released figures. They attend convents like Funcon 2022, AnimeCon 2019 and Hikari 2020 (with a photo of the booth).
The shop does exist and and sell legit stuff.


Thank you very much! Greatly appreciate the swift answer!
7 months ago
Sugar1237 months ago#112647640Hello! Sorry to bother you guys, but I need some help. I found a figure I'm interested in this Polish anime shop however it's all in Polish and they only deal with local orders so I'm kind of skeptical about their legitimacy. This is the store - animecraft.pl/ . Do any of you guys have any experience with it? I've found a parcel forwarder that can redirect the figure for me but I'd like to find out if it's safe first. Thank you for your time!I've never heard about the store. I did a bit of research in the web though.

They're a registered company set in rural area since 2015 (NIP number is legit). They have a Facebook page m.facebook.com/... with good reviews and ads of recently released figures. They attend convents like Funcon 2022, AnimeCon 2019 and Hikari 2020 (with a photo of the booth).

The shop does exist and and sell legit stuff.
7 months ago
Hello! Sorry to bother you guys, but I need some help. I found a figure I'm interested in this Polish anime shop however it's all in Polish and they only deal with local orders so I'm kind of skeptical about their legitimacy. This is the store - animecraft.pl/ . Do any of you guys have any experience with it? I've found a parcel forwarder that can redirect the figure for me but I'd like to find out if it's safe first. Thank you for your time!
7 months ago
Krunhy10 months ago#109141653Ostatni etap to:
Etap przed zgłoszeniem celnym
2022-04-05 16:36
WER Warszawa
List polecony priorytetowy (figurka w small packetcie)
Obserwuję skrzynkę na listy, ale nic nie przyszło. To nie była moja pierwsza paczka, dosłownie tydzień wcześniej miałem inną paczkę z Mandarake i jak wylądowała tak od razu poszła dalej.


To dziwne, dzień wcześniej moja przesyłka tam trafiła i tego samego dnia już została zwolniona z kontroli.
Amiami podaje, że dopiero po dwóch miesiącach od wysłania można się do nich zwrócić o sprawdzenie co się stało z przesyłką, tak samo pewnie jest i w Mandarake.
Możesz też spróbować zadzwonić na infolinie poczty polskiego albo poszukać numeru do WER Warszawa i tam spróbować się dowiedzieć.
10 months ago
Ostatni etap to:

Etap przed zgłoszeniem celnym
2022-04-05 16:36
WER Warszawa

List polecony priorytetowy (figurka w small packetcie)

Obserwuję skrzynkę na listy, ale nic nie przyszło. To nie była moja pierwsza paczka, dosłownie tydzień wcześniej miałem inną paczkę z Mandarake i jak wylądowała tak od razu poszła dalej.
10 months ago
Krunhy10 months ago#109072880Minał miesiąc od kiedy tracking zatrzymał się w urzędzie celnym wer Warszawa. Stracił ktoś z was kiedyś paczkę z Japonii?
Zamawiałem z Mandarake.


Na szczęście nigdy żadna paczka mi nie zaginęła. Najdłużej była w jakimś WER około 2 tygodni.
Ostatnie dwie paczki z kwietnia (airmail), które trafiły do WER Warszawa były tam góra dwa dni na kontroli.

Jaki status ma przesyłka wg śledzenia na stronie Poczty Polskiej ? Możliwe też że wysłali do Ciebie list z prośbą o dostarczenie dokumentów dotyczących zakupu (np gdyby to była twoja pierwsza paczka której wartość przekroczyła 150 euro spoza UE po 1 lipca 2021).
10 months ago
Minał miesiąc od kiedy tracking zatrzymał się w urzędzie celnym wer Warszawa. Stracił ktoś z was kiedyś paczkę z Japonii?

Zamawiałem z Mandarake.
10 months ago
Sklep dystryktzero.pl ma teraz wiosenną wyprzedaż www.dystryktzer...

Kupowałam u nich, są legitni, sprzedają oryginały z HEO, inne platformy to Empik i Allegro. W obniżonych cenach mają parę skal z darmową dostawą:

View spoilerHide spoilerMy Little Pony - Princess Luna (Kotobukiya) ITEM #1034802 www.dystryktzer...
Tales of The Abyss - Asch - Luke fone Fabre (Kotobukiya) ITEM #1008875 www.dystryktzer...
Cells at Work! - White Blood Cell (B'full) ITEM #946246 www.dystryktzer... (uwaga na użyty PMMA)
The Idolmaster Cinderella Girls - Yukimi Sajo (PLUM) ITEM #1129257 www.dystryktzer...
Warlords of Sigrdrifa - Claudia Bruford (Good Smile Company) ITEM #1065055 www.dystryktzer...


Mają też trochę figurek prize i Pop up Parade za 150 złotych.
10 months ago
Krunhy11 months ago#108869641Ile najdłużej czekaliście po wdrożeniu nowych przepisów aż urząd celny zwolni paczkę i puści dalej?
3 tygodnie (bez 2 dni). To było w styczniu. Mieli chyba wtedy potężnie zakorkowane moce przerobowe, bo od 2 miesięcy 3 dni to max.
11 months ago
Manga, Figures and Videos. All the Best for Less

Staff

Members383

Related Pictures1,234

Related Items59

Related Entries429